• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka i u nas!

Z tej okazji w naszym przedszkolu miały miejsce liczne gry i zabawy. Uśmiechom i radości nie było końca.

• Narodowe Czytanie

• Dnia 9 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie.Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.

W czytaniu, które stało się już tradycją w naszej szkole, brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Społeczność szkolna z zapartym tchem wsłuchiwała się w tekst wybranych utworów. Były to ballady: „Romantyczność”, „Świtezianka” oraz „Powrót taty”. Narodowe Czytanie było świetną okazją nie tylko do wspólnego spędzenia czasu, ale również obcowania z polską literaturą piękną.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się Mszą Świętą w kościele w Rakówce, którą odprawił ks. Krzysztof Giera. Po mszy cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VIII, VII i V. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.