• VII Szkolny Pokaz Talentów

• "Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać...
            Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas
            z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone."

Romain Gary

Dnia 26 marca w naszej szkole odbyła się już VII edycja Szkolnego Pokazu Talentów, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, prezentując swoje niezwykłe pasje i umiejętności.  Występy oglądała nie tylko cała społeczność szkolna, ale również rodzice oraz Wójt Gminy Księżpol Pan Jarosław Piskorski.

Celem tego wydarzenia było promowanie talentów naszych uczniów, odkrywanie ich uzdolnień, rozwijanie kreatywności, a także pokazanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu.  Na scenie zostały zaprezentowane wiersze, piosenki w języku polskim i angielskim, animacje komputerowe, choreografie taneczne, prace plastyczne oraz układy gimnastyczne.  Dodatkowym elementem tegorocznego pokazu był konkurs na Najpiękniejszą Panią Wiosnę. Wystartowało aż 18 uczestników, spośród których komisja wyłoniła i nagrodziła zwycięzców.

Każdy uczeń ma jakiś talent, a nasza szkoła przyczynia się do ich odkrywania, promocji i wspierania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Ogólnopolski Projekt Zabawa Sztuką

• Grupa 5-6 - latków wykonała  zadanie nr 20 "Kij deszczowy". Poznaliśmy wygląd i brzmienie instrumentu, przedszkolaki zobaczyły typowe aborygeńskie wzory oraz tańce a następnie same wykonały własne, grające kije deszczowe.

• 8 marca

• Z okazji Dnia Kobiet w naszym przedszkolu zostały zorganizowane przez panią z Powerlandu warsztaty wykonywania świec żelowych. Dzieci miały możliwość poznania etapów powstawania ozdobnej świecy żelowej.

Pracowały bardzo chętnie i wytrwale przy wykonywaniu własnej świecy.

Na koniec dzieci wesoło bawiły się bańkami mydlanymi. Każdy uczestnik warsztatów dostał piękny ręcznie wykonany kwiatek oraz wykonaną własnoręcznie świeczkę.

• Warsztaty plastyczne

• W dniach 28 lutego i 6 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne dla rodziców. Panie Anna Borowiec i Jadwiga Paluch pokazały zainteresowanym mamom, jak można wykonać różne kwiaty z krepiny, bibuły i serwetek. Inspiracją do przeprowadzenia takich warsztatów był pomysł mam z Rady Rodziców, by zorganizować kiermasz wielkanocny. Do  akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się również panie z Klubu Seniora „Złota jesień „ z Rakówki poproszone o wsparcie przez przewodniczącą Rady Rodziców. Efektem pracy uczestniczek warsztatów były piękne palmy i stroiki wielkanocne. Swój wkład mieli także uczniowie klas V i VI, którzy oddali na kiermasz włóczkowe kurczaczki i zajączki wykonane na lekcjach plastyki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie a zwłaszcza Paniom z Klubu Seniora.

• Wielkanocne zajączki

• W dniu dzisiejszym grupa 3-4 latków odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy Szkole Podstawowej w Rakówce.

W bibliotece dzieci wysłuchały pięknego wierszyka pt.: „Wielkanoc”. Następnie wykonały wielkanocne zajączki.

Praca sprawiła im dużo radości i wspólnej zabawy.