• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny SensoSmyki - podsumowanie

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SensoSmyki” ma na celu dostarczenie dzieciom przedszkolnym oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.
            Projekt prowadzony jest na obszarze całej Polski od września 2022 roku do sierpnia 2023 roku.
            Uczestnik projektu realizuje wybrane przez siebie spośród zaproponowanych aktywności lub własne na każdą porę roku zgodne z proponowanymi 18 kategoriami.

Dzieci z naszego przedszkola wykonały zadania:

1. Polisensoryczna przygoda - scieżkę sensoryczną oraz las w szkle.

2. Duża i mała motoryka – zimowe zabawy w śniegu oraz dokarmianie ptaków.

3. Masy sensoryczne – Dzień dinozaura i zabawy w piasku.

4. Natura sensorycznym – Zabawy w ogrodzie przedszkolny i obserwacja przyrody przez lupy.

Relację zdjęciową z wykonanych zadań uczestnik zamieszczał na fanpage’u „SensoSmyków” . Do projektu przystąpiła Dominika Kutniowska z grupą 3-4 – latków.