• Bóg się rodzi…

• W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych światełek w dniu 21.12.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Księżpol Pan Jarosław Piskorski, Ks. Proboszcz Marian Drążek oraz Ks. Wikary Krzysztof Giera.

Na początku dzieci z grupy 3 - 4 latków zaprezentowały piękne kolędy. Następnie uczniowie klas starszych recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy i pastorałki zarówno w języku polskim jak i angielskim. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przybyli goście.

Na zakończenie Ks. Krzysztof przeczytał fragment z Pisma Świętego upamiętniający narodzenie Jezusa. Następnie przybyli goście złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Wspólne kolędowanie napełniło wszystkich świąteczną radością i sprawiło, że poczuliśmy magię zbliżających świąt.

• IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• Dnia 5 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Księżpol. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Majdanu Starego, drugie miejsce zajęła szkoła z Rakówki, trzecie szkoły z Księżpola i Korchowa Pierwszego.

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

chłopcy – klasy IV - VI

I miejsce – Jakub Rostowski – Majdan Stary

II miejsce – Bartosz Zań – Majdan Stary

III miejsce – Jakub Buczkowski - Rakówka

dziewczęta klasy IV - VI

I miejsce – Daria Piątek – Korchów

II miejsce – Zuzanna Bodek – Rakówka

III miejsce – Amelia Zań – Majdan Stary

chłopcy - klasy VII – VIII

I miejsce – Szymon Narciński – Księżpol

II miejsce – Marcel Myszak – Majdan Stary

III miejsce – Kamil Szuper – Rakówka

dziewczęta - klasy VII - VIII

I miejsce – Klaudia Rzepecka – Majdan Stary

II miejsce – Magdalena Kapka – Majdan Stary

III miejsce – Justyna Mruk – Majdan Stary

Dyplomy dla wyróżniających się uczestników wręczali dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakówce Elżbieta Droździel oraz wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w następnej edycji turnieju.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• W środę 06.12.2023r. uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły gość w czerwonym stroju i workiem pełnym prezentów - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na prezenty i z chęcią odpowiadały na pytania, które Mikołaj im zadawał. Każde dziecko otrzymało piękny prezent i życzenia mikołajkowe. Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła dzieciom ogromną radość.

• SZKOLNE ANDRZEJKI

• Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas   IV- VIII. Pod nadzorem wychowawców dzieci bawiły się wspólnie przy muzyce. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych takich jak lanie wosku, wróżba z butami czy z imionami. Jak zawsze do organizacji imprezy włączyli się także rodzice, którzy zadbali o poczęstunek dla swoich pociech.

• Spektakl „Dzieci w sieci”

• 23 listopada uczniowie klas IV – VIII obejrzeli w Biłgorajskim Centrum Kultury spektakl „Dzieci w sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa niebezpieczna i należy nauczyć się w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń.

• Wycieczka Powerland

• W tym tygodniu, grupa 5-6 - latków uczestniczyła w warsztatach robienia pizzy, które odbyły się w Powerland Biłgoraj. Dzieci wykonały swoje własne pizze z  pysznymi dodatkami. To był czas na super zabawę.