• Jak powstaje książka – warsztaty biblioteczne w oddziale 5-6 latków

          • Kto pisze książki? Kto rysuje do nich obrazki? Gdzie są drukowane? Na te i inne ważne pytania odpowiedzi  próbowały udzielać  dzieci z grupy 5-6 latków.

            Biblioteka szkolna wraz z wychowawcą oddziału 5-6 latków zorganizowała warsztaty na temat tego jak powstaje książka. To ciekawe spotkanie zostało połączone z obchodzonym corocznie  „Dniem kota”. W czasie zajęć dzieci wysłuchały bajki „Kot w butach”, a następnie miały okazję obejrzeć inne książki, których bohaterem był kot.  Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o tym co czytają w domu, opowiadały kto im czyta i dlaczego lubią słuchać różnych przygód i opowieści. Dowiedziały się kto to jest ilustrator, jak również kogo nazywamy autorem. Bardzo dobrze rozwiązały quiz na temat Kici Koci - bohaterki popularnej serii książek. Dzieci wykonały maski kota, z którymi mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na koniec spotkania obejrzały słynną bajkę o kocie Filemonie.

            Podczas zajęć nasi najmłodsi uczniowie nie tylko miały dobrą zabawę i miło spędziły czas, ale również dowiedziały się wielu ciekawych i nowych informacji o książkach i sposobie ich powstawania.

          • DZIEŃ KOTA

          • 15.02 z okazji DNIA KOTA grupa 3-4 latków odwiedziła bibliotekę publiczną.

            Dzieci wysłuchały opowiadania o kocie, a następnie wykonały pięknego kota z przygotowanych wcześniej elementów. Na zakończenie dzieci wypożyczyły książki o kotach.

          • WALENTYNKI

          • Walentynki to dla wielu osób  wyjątkowy dzień. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. Uczniowie naszej szkoły chętnie celebrują tradycję wzajemnego obdarowywania się miłymi liścikami oraz ozdobnymi karteczkami. W tym roku tradycyjnie  Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już kilka dni przed tym świętem przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do niej swoją walentynkę. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Korespondencja została rozdana podczas uroczystego apelu. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Oprócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym

          • W dniu 16 lutego 2024 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym, które odbyły się w Lipinach Dolnych. Głównym organizatorem zawodów było Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju i Uczniowski Klub Sportowy Dynamika w Lipinach Dolnych. Drużyna Dziewcząt w składzie: Bodek Zuzanna, Marczak Magdalena zajęła V miejsce. Chłopcy w składzie: Buczkowski Jakub, Tupaj Filip -  IX miejsce. Gratulacje dla naszych uczniów za awans i udział w zawodach powiatowych.

          • „Rozwój kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną w Gminie Księżpol”

          • Wójt Gminy Księżpol ogłasza nabór wniosków skierowany do uczniów klas 1-8 uczęszczających do szkół podstawowych  mieszkających lub uczących się na terenie gmin zagrożonych trwałą marginalizacją w województwie lubelskim lub z obszaru objętego projektem na zajęcia dodatkowe dotyczące projektuRozwój kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną w Gminie Księżpol w ramach programu operacyjnego: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne.

            Celem głównym projektu jest nabycie lub rozwijanie kompetencji i umiejętności cyfrowych oraz wsparcie uzdolnień i zainteresowań 90 uczniów szkół podstawowych poza edukacją formalną z obszaru gminy Księżpol. Projekt realizowany będzie w okresie  do XII 2024 roku.

            W ramach projektu przewidziane są zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych, obejmujące dwa zadania:

            Zadanie 1. AKADEMIA CYFRZAKÓW. Program wsparcia rozwijania kompetencji cyfrowych , umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną, w tym:

            • Zajęcia grupowe w ramach AKADEMIA CYFRZAKÓW- 24 godziny dydaktyczne dla 90 uczniów.
            • Coaching szkoleniowy – zajęcia indywidualne w formie coachingu szkoleniowego: 6 h zegarowych dla każdego uczestnika projektu
            • Mentoring edukacyjny - indywidualne wspieranie postępów uczestnika projektu w rozwijaniu kompetencji cyfrowych w kontekście zainteresowań: 6 h zegarowych  dla każdego uczestnika projektu.

            Zadanie 2. Walidacja kompetencji cyfrowych.

            Walidacja nabytych kompetencji cyfrowych (1 h zegarowa x uczestnik x 2 ekspertów, łącznie 90 godzin). Walidacja tj. weryfikacja nabytych kompetencji cyfrowych będzie miała na celu sprawdzenie czego nauczył się uczestnik, czy określone kompetencje cyfrowe zostały osiągnięte a zainteresowania ukierunkowane. Wynik walidacji zostanie omówiony z uczestnikiem projektu i rodzicem/opiekunem ucznia.

            Na zajęciach grupowych w ramach Akademii Cyfrzaków dla wszystkich uczestników projektu przewidziana jest usługa cateringu (napoje, przekąski).

            W programie zajęć wykorzystany zostanie standard kompetencji cyfrowych w zakresie wybranych tematów z pięciu obszarów ramy „DigComp”. Na zajęciach w szczególności będą realizowane następujące moduły:

            - Komunikacja z wykorzystaniem technologii cyfrowych;

            - Netykieta. Świadomość norm zachowania oraz właściwe postępowanie (know-how) podczas wykorzystania technologii cyfrowych;

            - Tworzenie treści cyfrowych. Tworzenie i edycja treści cyfrowych w różnych formatach;

            - Bezpieczeństwo. Narzędzia służące ochronie;

            - Protecting health and well-being. Umiejętność unikania zagrożeń zdrowotnych i zagrożeń dla dobrostanu fizycznego i psychicznego podczas korzystania z technologii cyfrowych.

            Projekt jest zorganizowany w sposób dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając im pełen dostęp do udziału w projekcie. Projekt realizowany jest zgodnie z polityką równości szans kobiet i mężczyzn.

            Uczeń zainteresowany udziałem w projekcie musi spełnić kryteria kwalifikowalności, uprawniające do udziału w projekcie zgodnie z REGULAMINEM REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „Rozwój kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną w Gminie Księżpol” .

            Osoby zainteresowane uczestnictwem w Projekcie proszone są o wypełnienie „Formularza zgłoszeniowego  uczestników projektu” - załącznik nr 1, wraz z pozostałymi załącznikami, załączenie wymaganych dokumentów i złożenie kompletu w Biurze Realizatora Projektu tj. w Urzędzie Gminy Księżpol, ul. Biłgorajska 12, 23-415 Księżpol.

            Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły i otwarty, do momentu zrekrutowania 90 osób w podziale na 6 grup. Osoby, które zgłoszą się do projektu zostaną zrekrutowane na podstawie spełniania kryteriów formalnych, określających spełnianie wymogów grupy docelowej, na podstawie złożonych dokumentów. Z rodzicem/opiekunem prawnym ucznia zostanie zawarta umowa o udziale w projekcie.

            Wykaz wymaganych dokumentów:

            Załącznik nr 1 – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZESTNIKÓW PROJEKTU – UCZEŃ

            Załącznik nr 2 - ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

            Załącznik nr 3 - Zgoda Rodzica/Opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka w projekcie

            Załącznik nr  4 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie

            Załącznik nr 5 - Wykaz wymaganych do dostarczenia, niezbędnych dokumentów potwierdzających spełnienie przez uczestnika projektu kryterium kwalifikowalności uprawniających do udziału w projekcie

             

             

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

        brak danych