• Konkurs plastyczny – „Pisanka Wielkanocna”

• W marcu został zorganizowany konkurs plastyczny na wykonanie pisanki wielkanocnej. Jego głównym celem było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych. Ponadto konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci i młodzieży, pobudzanie aktywności twórczej oraz popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Nagrody zostały przydzielone w trzech kategoriach wiekowych, a podczas oceny była brana pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania, pomysłowość i ogólny efekt wizualny.

5-6 latki

I miejsce – Olga Blicharz

II miejsce – Nikola Rak

III miejsce – Iga Wawrejko

Wyróżnienie – Mariola Lisiczka

Klasa I-III

I miejsce -  Zuzanna Lisiczka, Antoni Wawrejko

II miejsce - Gabriela Marczak, Julia Bździuch

III miejsce - Alicja Denys, Kamil Rak

Klasa IV-VI

I miejsce - Alicja Potocka

II miejsce - Zuzanna Bodek

III miejsce - Maja Rorata

Wyróżnienie- Klaudia Kaproń

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkurach.

• Konkurs fotograficzny – „Sleeveface”

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakówce wzięli udział w ogólnopolskim  konkursie fotograficznym pt. „Sleeveface”. Polegał on na wykonaniu fotografii, w której należało dopasować okładkę książki do części twarzy i sylwetki.  Celem konkursu była promocja czytelnictwa i zamiłowania do książek poprzez fotografię,  popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu oraz rozpowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki.  Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się jako modele i aktorzy. Idealnie wkomponowali się w okładki wybranych książek. Dziękujemy za ich zaangażowanie i pomysłowość.